Jermaine Jackson wypytywany o brata

3 grudnia 2003
ok. 1 minuta czytania

The Battle of Hope to nazwa walki bokserskiej, którą w styczniu 2004 roku stoczy Laila Ali – córka legendarnego pięściarza Muhammada Ali, również mistrzyni w tym sporcie. Wpływy uzyskane z jej pojedynku pomogą w walce z AIDS w Nigerii. W promocję imprezy zaangażowali się m.in. Ashanti i właśnie Jermaine Jackson. Podczas specjalnego spotkania z mediami w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych 48-letni muzyk, członek grupy The Jackson Five, nie dostał jednak okazji, by rozpropagować charytatywne przedsięwzięcie – dziennikarze pytali go wyłącznie o podejrzenia wobec sławniejszego brata. Artysta odmówił jednak jakichkolwiek odpowiedzi.

Przypomnijmy, że Michael Jackson jest podejrzany o wielokrotne molestowanie 12-letniego chłopca. Za dopuszczenie się czynów lubieżnych wobec osób do lat 14 grozi w Stanach Zjednoczonych kara pozbawienia wolności od 3 do 8 lat.

Piosenkarz po raz pierwszy stanie przed obliczem sądu 9 stycznia 2004 roku. Teraz przebywa na wolności dzięki wpłaceniu 3 milionów dolarów kaucji.