Jesienna premiera Village Kollektiv

9 września 2010
ok. 1 minuta czytania

Pozostając wiernym swoim muzycznym fascynacjom, muzycy konsekwentnie rozwija fuzję nowoczesno-etnicznych brzmień, wychodząc naprzeciw najnowszym światowym dokonaniom sceny World Music. Płyta nie tylko łączy różne gatunki muzyki elektronicznej, ale również głęboko czerpie z różnorodnych kultur tradycyjnych.

Charakterystyczny dla zespołu eklektyzm stylistyczny ma na nowym wydawnictwie jeszcze pełniejszy wymiar. Riffy sekcji dętej i teksty, pochodzące z bułgarskiej, rumuńskiej i cygańskiej poezji ludowej, dodają mocy bałkańskiego żywiołu w energetycznych, tanecznych utworach na albumie. Oprócz nich jednak pojawia się tu także dużo nostalgicznych melodii, w których echem odbija się śpiew kurpiowskiej i podlaskiej puszczy oraz syberyjskiego stepu. Dub, dubstep, electro-rock pozostają w dialogu z nu jazzem i muzyką improwizowaną.

Okrasą tej muzycznej i kulturowej fuzji są zaproszeni goście: Pablopavo z Vavamuffin, muzycy z zespołu Caci Vorba – Maria Natanson i Piotr Majczyna oraz twórca światowego multikulturowego projektu muzycznego Indialucia i wirtuoz gitary flamenco Miguel Czachowski.

Debiutancki longplay kolektywu to „Motion Rootz Experimental 2006”.