Jesienna trasa Komet i The Stubs

26 października 2015
ok. 2 minut czytania

Wspólne tournée Komet i The Stubs jest wyjątkową okazją do zobaczenia na jednej scenie dwóch ważnych i ciekawych warszawskich zespołów. Obie grupy aktywnie koncertują na różnych szerokościach geograficznych propagując swoje oryginalne spojrzenie na rock’n’roll. Tym razem łączą swoje siły by przez kilka jesienno-zimowych wieczorów pojawić się w najciekawszych miejscach w kraju.

Kapela zagrają m.in. w Fabryce w Krakowie, w Hydrozagadce w Warszawie czy gdyńskim Uchu.

Oto harmonogram trasy:
7 listopada – Bielsko-Biała, Klub Celna 10 (+The Stubs)
8 listopada – Kraków, Fabryka (+The Stubs)
12 listopada – Warszawa, Hydrozagadka (+Jej Kaprys)
20 listopada – Kielce, Wspak
21 listopada – Rzeszów, Underground (+The Stubs)
22 listopada – Tarnobrzeg, TDK (+The Stubs)
11 grudnia – Ciechanów, Fabryka Kultury Zgrzyt (+The Stubs)
12 grudnia – Gdynia, Ucho (+The Stubs)
19 grudnia – Mińsk Mazowiecki, Sanatoirum (+The Stubs)

Komety to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii – Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Ostatni album, „Paso Fino”, został wydany w roku 2014.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety” zawierającego największe przeboje zespołu. Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

The Stubs to warszawski zespół, swoją muzykę nazywający niskobudżetowym rock’n’rollem. Na koncie mają longplay „The Stubs” (2011, Antena Krzyku), EP-kę „Kill Yourself” (2012, Instant Classic) oraz kolejny album „Second Suicide” (2013, Instant Classic). 14 listopada 2014 premierę miał ich trzeci długogrający krążek – „Social Death By Rock 'N' Roll”. Zespół nieustannie koncertuje w kraju i zagranicą, zaczynając od małych klubów i skłotów na dużych scenach festiwalowych kończąc. W sierpniu ich występ zarejestrowała rozgłośnia KEXP z Seattle.