Jesienne koncerty Anity Lipnickiej

5 września 2016
ok. 2 minut czytania

Podczas nadchodzących, jesiennych koncertów polska wokalistka prezentować będzie swoje największe przeboje – z płyt solowych, z Johnem Porterem jak z i repertuaru Varius Manx. W repertuarze jednak na pewno nie zabraknie nowych utworów, w tym „Ptaśka”, którego można posłuchać pod tym adresem. Numer dotarł już do 4. miejsca Listy Przebojów Trójki.

– „Ptasiek” to opowieść o nieśmiertelności ideałów. O czystości uczuć i naiwności prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca – wyjaśnia Lipnicka.

Podstawą piosenki było nagranie „Bluebeard” autorstwa Ś.P. Nicka Talbota (aka Gravenhurst) z wokalem Anity Lipnickiej, które wokalistka odnalazła w swoim komputerze. Singel zapowiada nową płytę, nad którą artystka obecnie pracuje.

Najbliższe potwierdzone koncerty:
7 października – Białystok, Studio F
14 października – Gdańsk, Stary Maneż
15 października – Słupsk, Filharmonia Pomorska
16 października – Toruń, Dwór Artusa
18 października – Kraków, Aula AGH
19 października – Wrocław, Impart
3 grudnia – Łódź, Wytwórnia
5 grudnia – Poznań, Teatr Muzyczny
6 grudnia – Warszawa, Stodoła

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy „Emu” (1994) i „Elf” (1995) oraz takie przeboje jak „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa” czy „Zabij mnie”. Solo zadebiutowała multiplatynową płytą „Wszystko się może zdarzyć” promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się – artystycznie i prywatnie – z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay „Nieprzyzwoite piosenki” (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Dyskografię 41-latki zamyka krążek „Vena Amoris” z października 2013 roku.