Jessie Evans na Cracow Screen Festival

27 lutego 2009
ok. 2 minut czytania

Jessie Evans debiutowała w 2000 roku w dziewczęcym zespole Subtonix. Po dwóch latach wspólnego grania z dziewczynami Jessie stworzyła własny projekt The Vanishing. Jako niespokojna dusza szukała dalej i już rok później w 2003 roku zanurzyła się w brzmieniach elektronicznych z formacją Autonervous. Pierwszym poważniejszym zwrotem w jej karierze była współpraca z legendą z Portland, czyli grupą Glass Candy oraz Hannin Elias (wokalista Atari Teenage Riot). Jessie przeniosła się na Stary Kontynent – dokładnie do Berlina. Na płodnej niemieckiej ziemi stworzyła duet z Bettiną Koster (wokalistką kultowej już grupy Malaria!).

Na co dzień z Jessie współpracuje Toby Dammit. Od 2007 roku powstaje debiutancki krążek Jessie Evans „Is it fire?”. Prace nad płytą są już na ukończeniu ukaże się ona w marcu.

Sama Jessie mówi o płycie: „To materiał, który powstawał gdzieś pomiędzy Meksykiem a Berlinem. Egzotyczny świat rytmu, gdzie bębny czarować będą obrazy latino, saksofony jak stado ptaków będą prowadzić poprzez znane, ale i nieznane ziemie”.

Toby Dammit doskonale znany jest choćby fanom Iggy’ego Popa. Razem grali przez blisko 10 lat. W tym samym czasie Toby grał również w Swans oraz The Residents. Imponująca jest lista jego pozostałych współpracowników: Rufus Wainright, Ely Guerra, Keren Ann, Devendra Banhart, Frank Black, Johnny Depp czy Neil Tennan.

Tegoroczna impreza, podobnie jak w roku ubiegłym, otworzy sezon festiwalowy w Polsce. Na ogromnej scenie umieszczonej w centrum Krakowa 15 i 16 maja codziennie będzie odbywać się 5 koncertów. Wystąpi 10 zespołów z zagranicy. Dotychczas udział potwierdzili: Travis, Washington, Haivrit, Rubik, Stereolab oraz Late Of The Pier.

Za bilet na jeden weekendowy dzień trzeba zapłacić 60 złotych. Karnet na wszystkie dni dostępny jest po 100 złotych. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Ticketpro.pl. Wejściówka na występ The Notwist kosztuje 30 złotych.