Jessie Ware na Kraków Live Festival

27 lipca 2018
ok. 2 minut czytania

Artystka zdobyła rozgłos dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Penate i wsparciu kultowego undergroundowego radia Rinse FM. Wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake’a czy Jamiego Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album: „Running” oraz „Wildest Moments” wzbudziły jednak sensację także poza kręgiem fanów nowego R’N’B i muzyki tanecznej. Debiutancki album „Devotion” potwierdził unikalny talent Brytyjki do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.

Drugi album w karierze Ware, „Tough Love”, to płyta będąca fuzją elektroniki, popu i klasycznego R&B, powstała w dużej mierze w Nowym Jorku pod okiem duetu producenckiego BenZell, który tworzą Two Inch Punch oraz znany ze współpracy z Katy Perry Benny Blanco. Przy komponowaniu piosenek tym razem wspomogli artystkę nie tylko znany z „Devotion” Dave Okumu, ale także m.in. Ed Sheeran i Miguel.

W październiku 2017 ukazał się trzeci album Jessie, „Glasshouse”, który promowały single „Midnight”, „Selfish Love” i „Alone”. Tym razem artystka mogła liczyć na wsparcie takich songwriterów i producentów jak Julia Michaels, Francis and the Lights, Cashmere Cat oraz ponownie Benny Blanco i Ed Sheeran. Wokalistka była w ciąży w trakcie nagrań. To właśnie dziecku oraz mężowi Jessie zadedykowała swój trzeci krążek.

Gwiazdami krakowskiej imprezy są A$AP Rocky, Die Antwoord, Kendrick Lamar, Martin Garrix oraz Unknown Mortal Orchestra. Polskę re[rezentują Sokół, Daria Zawiałow, KAMP!, Bass Astral x Igo, Mery Spolsky i Jan – rapowanie. Festiwal odbywa się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w dniach 17-18 sierpnia.