Jessie Ware śpiewa po hiszpańsku

2 października 2017
ok. 2 minut czytania

Zaśpiewany po hiszpańsku numer nosi tytuł „Egoista”. Zmysłowego, ciepło brzmiącego nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Płyta „Glasshouse” ukaże się 20 października. Materiał powstawał w Los Angeles wraz z wieloletnim współpracownikiem Jessie Ware, Bennym Blanco. Album oscyluje mocno wokół tematu związków, ale też wątku rodziny, związanym z tym, że artystka została niedawno matką.

– Kiedy maleństwo skończyło 2,5 miesiąca pojechałam do LA komponować. Zagrałam Benny’emu co napisałam, a on spytał – dlaczego nie robisz tego co na „Devotion”? Wróć do tego oldschoolowego brzmienia, które było dla Ciebie świetne – wspomina prace nad płytą Jessie Ware.

Obok Blanco wśród współpracowników Angielki znalazł się też ponownie Kid Harpoon. – Wiedziałam, że mamy w zanadrzu kolejną piosenkę na miarę „Wildest Moments” – opowiada Jessie. – Potrzebowaliśmy tylko czasu, żeby powstała.

W realizacji dzieła udział brali ponadto Ryan Tedder, Felix i Hugo White (The Maccabees), Pino Palladino, Chris Dave, Nico Segal, a także Ed Sheeran, który jest współtwórcą utworu zamykającego album „Sam”.

– Okazało się, że to album dla mojego męża i mojego dziecka – podsumowuje gwiazda. – To przeprosiny, wyznanie, list miłosny i deklaracja… Pokazuje cały mój strach i wszystkie emocje.

Oto tracklista:
1. Midnight
2. Thinking About You
3. Stay Awake, Wait For Me
4. Your Domino
5. Alone
6. Selfish Love
7. First Time
8. Hearts
9. Slow Me Down
10. Finish What We Started
11. Last Of The True Believers
12. Sam

Jessie Ware to obecnie jedna z najbardziej popularnych brytyjskich wokalistek w Polsce. Po dwóch latach od premiery doskonale przyjętego debiutu „Devotion” (platyna w Polsce), w październiku 2014 roku artystka wydała drugi album, „Tough Love” (złoto w Polsce).