Jeszcze jedna nowa piosenka Sólstafir

20 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Utwór kapeli nosi tytuł „Silfur-Refur” i można go sprawdzić na tej stronie.

– Piosenka opowiada o tym, że istnieje bardziej pokręcona wersja każdego z nas w postaci ducha, która przejmuje kontrolę. Nie ma się z nią szans, bo pojawia się wszędzie tam, gdzie główna postać – opowiada frontman Aðalbjörn Tryggvason.

Podczas tegorocznego festiwalu Roadburn będzie sprzedawany na 10-calowym, limitowanym, winylowym singlu. Na stronie B małej płytki znajdzie się kompozycja „Scorpion Moonrise”, w której gościnnie słychać frontmana Hexvessel, Matta „Kvohsta” McNerneya.

Islandczycy wybrali dla kolejnego albumu tytuł „Berdreyminn”, co w ich języku oznacza kogoś, kto marzy o nadchodzących wydarzeniach. Nakładem Season Of Mist materiał ukaże się 26 maja. Okładkę zaprojektował Adam Burke.

Tracklista:
1. Silfur-Refur
2. Ísafold
3. Hula
4. Nárós
5. Hvít Sang
6. Dýrafjörður
7. Ambátt
8. Bláfjall

Utwory nargali: Aðalbjörn Tryggvason (gitara, wokal), Svavar Austmann (gitara basowa), Sæþór Maríus Sæþórsson (gitara) i Hallgrímur Jón Hallgrímsson (perkusja, chórki).

Kapela będzie jedną z gwiazd imprezy Prog In Park. Minifestiwal odbędzie się 20 sierpnia w warszawskim Parku Sowińskiego. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na Knockoutprod.net/sklep. Występią także Opeth, Blindead, Riverside oraz Lion Shepherd.

Dorobek kapeli zamyka album „Ótta” z 2014 roku.