Jeszcze jedna piosenka Morrisseya

8 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

Po kawałkach „Spent the Day in Bed” i „I Wish You Lonely”, Anglik podzielił się piosenką „Jacky’s Only Happy When She’s Up on the Stage”. Numer ukaże się na 7-calowym singlu z coverem „You’ll Be Gone” Elvisa Presleya na stronie B. Wokalista wykonał wcześniej utwór na żywo na antenie BBC Radio 6, teraz opublikował studyjną wersję, z którą można zapoznać się poniżej.

Longplay „Low In High School” w sprzedaży pojawi się 17 listopada. Materiał powstawał w studiach La Fabrique w Francji oraz Forum Studios Ennia Morricone w Rzymie. Nad brzmieniem czuwał Joe Chiccarelli, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, The Strokes, Beckiem czy The White Stripes.

Morrissey w miniony weekend w ostatniej chwili odwołał koncert w w Paso Robles w Kalifornii. Powodem był brak ogrzewania na scenie.

Oto tracklista „Low In High School”:
1. My Love, I’d Do Anything for You
2. I Wish You Lonely
3. Jacky’s Only Happy When She’s Up on the Stage
4. Home Is a Question Mark
5. Spent the Day in Bed
6. I Bury the Living
7. In Your Lap
8. The Girl from Tel-Aviv Who Wouldn’t Kneel
9. All the Young People Must Fall in Love
10. When You Open Up Your Legs
11. Who Will Protect Us From the Police?
12. Israel

Morrissey w latach 1982 – 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W lipcu 2014 roku ukazał się jego 10. album, „World Peace Is None Of Your Business”. Anglik jest znanym i zaciekłym obrońcą praw zwierząt.

W 2017 roku premierę miał film „England Is Mine”, będący biografią Morrisseya. W roli głównej wystąpił Jack Lowden („Dunkierka”).