Jill Scott pierwszy raz w Polsce

2 kwietnia 2008
ok. 1 minuta czytania

Jest wokalistką, poetką i autorką tekstów, która w swej muzyce łączy jazz, soul, R&B i spoken word. Obok Erykah Badu i Angie Stone to najważniejsza postać współczesnej muzyki soul i R&B. Dwunastokrotnie nominowana do nagród Grammy, jest ich trzykrotną laureatką.

Światowy rozgłos przyniosły jej utwory „Golden”, „Getting In The Way”, „It’s Love”, „Slowly Surly”, „A Long Walk”, „Cross My Mind”, czy „Hate on Me”. Zadebiutowała w 1999 roku na płycie The Roots, współtworząc piosenkę „You Got Me” (choć śpiewała w niej Erykah Badu).

W 2001 roku ukazał się jej debiutancki album „Who Is Jill Scott: Words and Sound vol. 1”. Ostatni, „The Real Thing: Words And Sounds Vol.3”, ujrzał światło dzienne jesienią ubiegłego roku. Kilku utworów z tamtego wydawnictwa można posłuchać na profilu MySpace.

Jill współpracowała m.in. z Will.I.Amem, Mos Defem, Commonem, Willem Smithem czy Lupe Fiasco. Z tym ostatnim przygotowała przebój „Daydreamin'”.

Bilety przez stronę goodmusic.com.pl kupować można od 3 kwietnia, w pozostałych punktach od 12 kwietnia. Sprzedaż ogólnopolska: Eventim.pl, Ticketpro.pl i Shortcut.pl. Ceny poznamy wkrótce.