Jill Scott zagra Mahalię Jackson, Jamie Foxx i Queen Latifah to wyprodukują

13 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Mahalia Jackson urodziła się w Nowym Orleanie. Jej ojciec był kaznodzieją baptystycznym, więc już od 4. roku życia śpiewała w kościele. Będąc nastolatką wyjechała do Chicago, ale zamiast zostać pielęgniarką, jak planowała, zaczęła coraz częściej występować w trakcie różnych ceremonii.
Znalazła się również w The Johnson Brothers – jednym z pierwszych zawodowych zespołów gospel. Jej wykonanie piosenki \”Move On Up A Little Higher\” z 1947 roku sprzedało się w ośmiu milionach kopii. Śpiewała m.in. dla amerykańskich prezydentów: Dwighta D. Eisenhowera i Johna F. Kennedy\’ego.

Artystka była ponadto aktywną działaczką ruchu praw obywatelskich. Podczas pamiętnego Marszu na Waszyngton w 1963 roku, gdy Martin Luther King wygłosił słynne przemówienie \”I Have a Dream\”, wykonała utwór \”I Been \’Buked and I Been Scorned\”.

Obraz \”Mahalia!\” oparty zostanie na książce \”Mahalia Jackson\” autorstwa Darlene Donloe. Nad scenariuszem pracują Richard Hocutt, Mark Gould i Tricia Woodgett. Producentami wykonawczymi są Jamie Foxx i Queen Latifah.

Aktorski dorobek Jill Scott obejmuje m.in. seriale \”First Wives Club\” i \”Black Lightning\” oraz filmy \”Małżeństwa i ich przekleństwa\” i \”Bez bagażu\”.

Przypomnijmy, że nad obrazem biograficznym o Mahalii Jackson pracuje także telewizja Lifetime. W ich projekcie legendę gospel zagra gwiazda serialu \”Orange Is The New Black\”, Danielle Brooks.