Jill Scott złą Lady Eve

7 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Artystka wcieli się w złą Lady Eve, właścicielkę domu pogrzebowego w Freeland, która szybko zostaje przeciwniczką Jeffersona Pierce’a, zwanego Black Lightning (Cress Williams).

To właśnie Pierce jest głównym bohaterem „Black Lightning”. Przed laty porzucił swój kostium i sekretną tożsamość. Teraz jego córka Jennifer ma problemy z lokalnym gangiem. Bohater musi wrócić do akcji.

Produkcja bazuje na postaciach, które stworzyli Tony Isabella i Trevor Von Eeden. Realizacją i scenariuszem zajmą się Mara Brock Akil i Salim Akil. Znana m.in. z „House of Payne” China Anne McClain wcieli się w młodszą córkę Jeffersona – niezależną i wygadaną sportsmenkę Jennifer. Nafessa Williams („Code Black”, nowe „Twin Peaks”) zagra jej starszą siostrę Anissę, która stara się pogodzić wymagania szkoły medycznej i nauczycielki w szkole ojca. W komiksie obie dziewczyny idą w ślady ojca i przybierają pseudonimy Thunder i Lightning. W serialu zagra również Cress Williams i Marvin „Krondon” Jones III.

Muzyczny dorobek Jill Scott zamyka album „Woman” z 2015 roku. Ostatnie filmy z udziałem Amerykanki to „Get on Up” i „Baggage Claim”.