Jimi Hendrix w projekcie Lindy McCartney

12 lutego 2010
ok. 1 minuta czytania

Okładka powstała z połączenia fotografii wirtuoza zrobionej przez Lindę McCartney i jego własnoręcznie namalowanej akwareli.

– Zanim Jimi został muzykiem chciał być malarzem – opowiada przyrodnia siostra gitarzysty, Janie. – W szkole namalował wiele obrazów, które przechowywał jego ojciec. Akwarela, którą widzimy na okładce albumu była jedną z ponad stu jego rysunków. Kiedy zobaczyłam obrazek namalowany w 1957 roku krzyknęłam: „To Doliny Neptuna”. I już wiedzieliśmy jak powinniśmy nazwać ten projekt.

Jeśli natomiast chodzi o fotografię… – Zdjęcie było zrobione w 1968 roku przez Lindę, która zanim wyszła za Paula McCartneyea przyjaźniła się z Jimim, Mitchem, Noelem i Eddie Kramerem – zdradza współproducent płyty, John McDermott. – Wiele jej pomysłów wykorzystano na longplayu – Jimiemu podobał się jej pomysł z zespołem siedzącym w Central Parku w otoczeniu dzieci. Linda robiła zdjęcia grupy podczas koncertu na Miami Pop Festival, w pokoju hotelowym czy podczas spotkań ze znajomymi, miała na nie wiele pomysłów.

Przypomnijmy, że płytę wypełnią niepublikowane dotąd nagrania m.in. cover kawałka „Sunshine Of Your Love” z repertuaru Cream oraz numeru „Bleeding Heart” Elmore’a Jamesa. Dzieło zawiera ponad 60 minut muzyki, którą zarejestrowano podczas 4 miesięcy w 1969 roku.

Jimi Hendrix zmarł 18 września 1970 roku.