Jimmy Fallon i Questlove z The Roots zapraszają na Złote Globy

25 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Klip utrzymany jest w bożonarodzeniowym klimacie. Jimmy Fallon chwali się Questlove’owi z The Roots, że 8 stycznia 2017 poprowadzi ceremonię rozdania Złotych Globów i prezentuje imponującą, świąteczną iluminację. Dochodzi jednak do zwarcia. Spot można obejrzeć tutaj.

Jimmy Fallon kojarzony jest przede wszystkim z programu „The Tonight Show”, którego nadwornym zespołem są właśnie The Roots. Fallon ma także doświadczenie wokalne i aktorskie. Na koncie ma płyty „The Bathroom Wall” (2002) i „Blow Your Pants Off” (2012), a także role w filmach „Taxi”, „Miłosna zagrywka” czy serialach „Rockefeller Plaza 30” i „Kompania braci”.

W 2016 roku Złote Globy prowadził Ricky Gervais, a w 2015 Tina Fey i Amy Poehler.

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Statuetki rozdane zostaną po raz 74. Obok Oscarów to najważniejsze nagrody w Hollywood. Często zresztą ich laureaci potem królują na gali Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przyznawane są jednak nie tylko w filmowych, ale i telewizyjnych kategoriach. Nominacje poznamy 12 grudnia 2016 roku. Przypomnijmy, że wśród triumfatorów 73. edycji Złotych Globów znalazły się m.in. takie tytuły jak „Zjawa” i „Marsjanin”. Wiadomo już, że w przyszłym roku wyróżnienie za całokształt otrzyma Meryl Streep.

The Roots to hiphopowa grupa z Filadelfii. Ich największym sukcesem jest „The Seed 2.0” z udziałem Cody’ego Chesnutta. Dorobek kapeli zamyka album „…And Then You Shoot Your Cousin” z maja 2014 roku.