Joe Exotic może liczyć na pomoc Cardi B

30 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Joe Exotic to pseudonim Josepha Maldonado-Passage’a, który stał się ostatnio bardzo popularny za sprawą dokumentalnego serialu Netfliksa „Król tygrysów” („Tiger King: Murder, Mayhem and Madness”). W serialu opisany jest konflikt bohatera, który był jednym z najbardziej znanych hodowców dzikich kotów w Ameryce, z Carole Baskin, która z ramienia organizacji Big Cat Rescue zwalczała jego metody hodowli. Konflikt zakończył się skazaniem Joe Exotica na 22 lata więzienia za wynajęcie zabójców Carole Baskin.

Cardi B oglądając serial wrzucała na konto na Twitterez swoje komentarze. Najpierw zapytała fanów kto ich zdaniem jest bardziej godny potępienia: narcystyczny Joe czy chciwa Carole? Na koniec zapowiedział, że zorganizuje akcję zbierania funduszy na gofundme by walczyć o uwolnienie Joe Exotica.

Cardi B to amerykańska hiphopowa artystka, która wcześniej była egzotyczną tancerką. W 2017 roku podpisała kontakt wydawniczy z Atlantic Records. Spory sukces przyniósł jej utwór „Bodak Yellow”, który otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Rap Performance i Best Rap Song (obie nagrody zgarnął Kendrick Lamar). Pod koniec października 2017 do sieci trafił utwór „Motor Sport” z udziałem Cardi B, Migos i Nicki Minaj. Wcześniej ze swoim narzeczonym, Offsetem z Migos hiphopowa gwiazda nagrała piosenkę „Lick”. Zrealizowała również z Bruno Marsem „Finesse Remix”. Jej debiutancka płyta „Invasion of Privacy” ukazała się 6 kwietnia 2018 roku.