Joe Satriani przedstawia „San Francisco Blue”

24 czerwca 2015
ok. 2 minut czytania

Utwór nosi tytuł „San Francisco Blue” i powstał w czasie niezwykle kreatywnego okresu w życiu muzyka, gdy zdiagnozowano u niego wirusa H1N1. Satriani opowiada, że wolny czas, którego niespodziewanie miał wówczas w nadmiarze, poświęcił na tworzenie nowych utworów. – W tym czasie powstało niemal 100 nowych piosenek – przyznaje gitarzysta, który już 18 października wystąpi na warszawskim Torwarze. Nagrania „San Francisco Blue” można posłuchać pod tym adresem.

Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania przełomowego krążka „Surfing With The Alien” w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendriksa. W latach 80. współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple.

Satriani był także pomysłodawcą słynnego cyklu koncertowego G3, w ramach którego wspólnie z nim koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson. Jest także członkiem supergrupy Chickenfoot, w której skład oprócz niego wchodzą Sammy Hagar, Michael Anthony (Van Halen) i Chad Smith (RHCP).

W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. Jego 15. longplay „Shockwave Supernova” ukaże się 24 lipca.

Oto tracklista:
„Shockwave Supernova”
„Lost In A Memory”
„Crazy Joey”
„In My Pocket”
„On Peregrine Wings”
„Cataclysmic”
„San Francisco Blue”
„Keep On Movin'”
„All Of My Life”
„A Phase I’m Going Through”
„Scarborough Stomp”
„Butterfly And Zebra”
„If There Is No Heaven”
„Stars Race Across The Sky”
„Goodbye Supernova”

Bilety dostępne na Go-ahead.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Biletomat.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn; fan tickety: Eventim.pl; bilety VIP dostępne są wyłącznie na stronie internetowej artysty – pakiet VIP nie upoważnia do wejścia na koncert.