Jóhann Jóhannsson gra dla Amy Adams i kosmitów

31 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Soundtrack ukaże się 11 listopada nakładem Deutsche Grammophon. Nad muzyką islandzki twórca pracował z Theatre of Voices, pod batutą Paula Hilliera. Na Spotifyu znaleźć można zamykający album utwór „Kangaru”.

Oto tracklista:
„Arrival”
„Heptapod B”
„Sapir-Whorf”
„Hydraulic Lift”
„First Encounter”
„Transmutation at a Distance”
„Around-the-Clock News”
„Xenolinguistics”
„Ultimatum”
„Principle of Least Time”
„Hazmat”
„Hammers and Nails”
„Xenoanthropology”
„Non-Zero-Sum Game”
„Properties of Explosive Material”
„Escalation”
„Decyphering”
„One of Twelve”
„Rise”
„Kangaru”

Obraz „Nowy początek” jest adaptacją opowiadania Teda Chianga. Bohaterką jest Louise Banks (w tej roli Amy Adams), językoznawczyni i poliglotka. Kobieta zostaje zatrudniona przez wojsko do kontaktów z kosmitami, którzy właśnie przybyli na Ziemię. Banks ma stwierdzić, czy obcy mają pokojowe zamiary. Kiedy po jakimś czasie bez trudu porozumiewa się z przybyszami, bohaterka zaczyna mieć wizje, które wyglądają jak wspomnienia. Stanowią one klucz do prawdziwego celu odwiedzin kosmitów. Jeremy Renner gra matematyka, Iana Donnelly’ego, który pomaga Banks komunikować się z obcymi. Zwiastun można obejrzeć tutaj.

Soundtrack do „Nowego początku” będzie drugim albumem Islandczyka w tym roku. We wrześniu 2016 roku wypuścił longplay „Orphée”. Z Villeneuve’em pracował już wcześniej przy dramacie „Sicario”. Zajmie się ponadto ścieżką dźwiękową obrazu „Blade Runner 2049”, czyli sequela „Łowcy androidów”, który Denis Villeneuve reżyseruje.