John Legend i Common śpiewają dla Martina Luthera Kinga

17 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

Wokalista i raper przygotowali numer zatytułowany „Glory”. – Robiąc z Johnem tę piosenkę, staraliśmy się stworzyć coś intymnego, tak, by słuchacz miał wrażenie, że jesteśmy tuż obok – opowiada artysta z Chicago, który także zagrał w dramacie. – A potem doszła orkiestra, która nadała całości rozmachu. Mamy nadzieję, że nasz utwór oddaje klimat filmu.

Bohaterem obrazu jest legendarny działacz na rzecz równouprawnienia i zniesienia dyskryminacji rasowej. Fabuła dzieła „Selma” skoncentruje się na walce o prawa obywatelskie i marszu, który pastor Martin Luther King (w tej roli David Oyelowo) poprowadził w 1965 roku z miejscowości Selma do oddalonego o 87 km Montgomery.

W obsadzie produkcji znaleźli się również Tom Wilkinson, Carmen Ejogo, Andre Holland, Cuba Gooding Jr., Wendell Pierce, Oprah Winfrey, Tim Roth, Dylan Baker, Colman Domingo, Tessa Thompson.

Ava DuVernay („Middle of Nowhere”), pierwsza w historii czarnoskóra kobieta, która zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu Sundance, napisała scenariusz dzieła wraz z Paulem Webbem oraz stoi za kamerą obrazu.

Za produkcję odpowiadają m.in. Oprah Winfrey i Brad Pitt. Światowa premiera filmu odbędzie się 25 grudnia.

Ostatnia płyta Legenda to „Love in the Future” z sierpnia 2013 roku.

Dorobek Commona wieńczy longplay „Nobody’s Smiling” z lipca tego roku.