John Legend śpiewa o Ameryce w „Underground”

24 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Wokalista R&B jest producentem wykonawczym cyklu, a także w drugim sezonie wciela się w sławnego abolicjonistę Fredericka Douglassa. Urodzony jako niewolnik chłopak postanowił walczyć o swoją wolność i stał się jednym z ważniejszych rewolucjonistów XIX wieku. Teraz okazuje się, że gwiazdor zajął się również soundtrackiem do nowej odsłony, która miała premierę w USA 8 marca. Pierwszym fragmentem właśnie podzielił się z fanami. Utwór nosi tytuł „In America”. Pełnego gniewu, ale i nadziei utworu można wysłuchać na Spotifyu.

Współtwórcą kawałka jest Dave Tozer. Nagranie powstało podczas sesji do ostatniej płyty Legenda „Darkness and Light”. – Gdy pisałem ten numer, myślałem o dwoistej naturze Ameryki postrzeganej jako kraj wolności i równości, jako miejsce, gdzie każdy może odnieść sukces – opowiada Amerykanin.

Drugi sezon składać się będzie z 10 odcinków. Akcja rozgrywa się tuż przed wybuchem wojny secesyjnej.

Udział w drugim sezonie potwierdziła Aisha Hinds, która otrzymała rolę Harriet Tubman. Zbiegła niewolnica zasłynęła jako działaczka Underground Railroad – Kolei Podziemnej, sieci dróg ucieczki i ruchu wspierającego niewolników idących z południa na północ Stanów Zjednoczonych – ku wolności. Przed wojną secesyjną (w czasie której była zwiadowcą), Tubman z narażeniem życia i własnej wolności odbyła liczne misje do niewolniczego stanu Maryland, żeby pomóc w ucieczce na północ około 300 osobom.

W nowych odcinkach pojawiają się także Jasika Nicole, Michael Trotter i Jesse Luken. Do swoich ról wrócili Jurnee Smollett-Bell, Aldis Hodge, Christopher Meloni, Alano Miller, Jessica de Gouw i Amirah Vann.

Realizacją serialu kierują Misha Green i Joe Pokaski. Produkują go John Legend, Akiva Goldsman, Tory Tunnell, Joby Harold, Mike Jackson, Ty Stiklorius i Anthony Hemingway.

John Legend to amerykański wokalista nagrodzony 10 statuetkami Grammy. Współpracował z Kanye Westem, Alicią Keys czy Jayem Z. Jego debiut „Get Lifted” z 2004 roku pokrył się w USA dwukrotną platyną. Ostatnia płyta Amerykanina to „Love in the Future” z sierpnia 2013 roku. Artysta zdobył Oscara i Złoty Glob za piosenkę „Glory”, którą nagrał z Commonem do dramatu „Selma”. Niedawno nagrał też piosenkę „One Woman Man” do filmu „Ciemniejsza strona Greya” oraz wziął udział w musicalu „La la land”. Najnowsza płyta Amerykanina to „Darkness and Light” z grudnia 2016 roku.