John Legend szuka nowego domu dla swojego serialu

29 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Akcja „Underground” rozgrywa się tuż przed wybuchem wojny secesyjnej i skupia się na losach grupy niewolników, którzy planują ucieczkę z plantacji w George. W serii występują Jurnee Smollett-Bell, Aldis Hodge, Christopher Meloni, Alano Miller, Jessica de Gouw i Amirah Vann.

Cykl doczekał się dwóch sezonów i został zdjęty z anteny. John Legend, wokalista R&B i producent wykonawczy serii, nie chce się pogodzić z tą decyzją.

– Obsada, producenci i studio Sony nadal chcą być zaangażowani w kolejne „Underground” – napisał laureat Oscara, Tony i Grammy w mediach społecznościowych. – Mamy nadzieję, że jest przyszłość nie tylko dla tego cyklu, ale i dla wielu im podobnych. (…) Ocalmy „Underground”, byśmy mogli inspirować i nauczać Amerykanów o prawdziwych amerykańskich bohaterach.

Wokalista R&B jest producentem wykonawczym cyklu, a także w drugim sezonie wcielił się w sławnego abolicjonistę Fredericka Douglassa. Ponadto czuwał nad soundtrackiem serii.

John Legend to amerykański wokalista nagrodzony 10 statuetkami Grammy. Współpracował z Kanye Westem, Alicią Keys czy Jayem Z. Jego debiut „Get Lifted” z 2004 roku pokrył się w USA dwukrotną platyną. Ostatnia płyta Amerykanina to „Love in the Future” z sierpnia 2013 roku. Artysta zdobył Oscara i Złoty Glob za piosenkę „Glory”, którą nagrał z Commonem do dramatu „Selma”. Niedawno nagrał też piosenkę „One Woman Man” do filmu „Ciemniejsza strona Greya” oraz wziął udział w musicalu „La la land”. Najnowsza płyta Amerykanina to „Darkness and Light” z grudnia 2016 roku.