John Mayer gościem na płycie Eda Sheerana

10 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Co ciekawe, John wprawdzie zagrał na gitarze (wokalnie w ogóle się nie udzielał), ale według Eda nie będzie o tym wzmianki w książeczce. Natomiast Amerykanin swoją robotę wykonał w sposób, który Sheeran określił jako „cool”. Najpierw solo zagrał Anglik, lecz było ono ponoć tak niskiej jakości, że Mayer został poproszony o pomoc. – Napisałem do niego maila z zapytaniem, a on się zgodził, przyjechał i nagrał oczywiście coś znacznie lepszego – mówi Ed Sheeran w wywiadzie.

Panowie mieli już okazję współpracować. Razem wystąpili na Grammy oraz w programie „The Late Late Show With James Corden”.

Trzecia płyta Eda Sheerana będzie nosić tytuł „÷” i ukaże się jeszcze w 2017 roku. 6 stycznia Anglik ujawnił dwie piosenki z albumu, „Castle On the Hill” i „Shape Of You”. Numerów można posłuchać odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

Pobiły one w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify.

Dyskografię Eda Sheerana wciąż zamyka płyta „x” z 2014 roku. W uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed dał niesamowity koncert w Polsce, na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”.

Dyskografię pop-rockowego artysty Johna Mayera zamyka album „Paradise Valley”, który ukazał się w sierpniu 2013 roku. Muzyk szykuje obecnie nową płytę, „The Search For Everything”.