Johnny Depp i Jeff Beck nie do końca w izolacji

12 maja 2020
ok. 1 minuta czytania

Wbrew tytułowi, w klipie nie widzimy muzyków w izolacji. Wideo do coveru piosenki z 1970 roku zarejestrowano bowiem w czasach sprzed epidemii, podczas jednego z ubiegłorocznych koncertów zespołu.

„Isolation” to debiutancki singel duetu, który zapowiedział publikacje kolejnych piosenek w przyszłości. Johnny Depp i Jeff Beck zamienili fortepianowy kawałek Lennona w bluesowy hymn na czas pandemii.

Depp i Beck zadebiutowali na żywo we wrześniu ubiegłego roku na Crossroads Guitar Festival w Teksasie i od tego czasu kilka razy wykonali na żywo „Isolation”. Wersja studyjna została również nagrana w zeszłym roku. Jeff Beck powiedział, że wraz z Deppem postanowili ją wypuścić wcześniej, ponieważ ludzie poddają się kwarantannie podczas pandemii koronawirusa.

– Nie spodziewaliśmy się, że wydamy ją tak szybko, ale biorąc pod uwagę ciężkie dni i prawdziwą izolację, przez którą przechodzą ludzie w tych trudnych czasach, zdecydowaliśmy, że teraz jest właściwy moment, aby wszyscy mogli usłyszeć tę piosenkę – mówi Jeff Beck.

Johnny Depp zagrał ostatnio w filmie „Minamata”.