Johnny Depp prawie przekonał Keitha Richardsa

1 lipca 2005
ok. 2 minut czytania

Hollywoodzki gwiazdor przyznał, że odgrywaną przez siebie postać kapitana Jacka Saprrowa wzorował na gitarzyście zespołu The Rolling Stones. Dlatego tak bardzo aktorowi zależy, aby muzyk pojawił się kontynuacjach obrazu w roli ojca rozchwianego pirata. Richards póki co nie może się jednak podjąć tego zobowiązania, bowiem okres zdjęciowy zbiega się z trasą koncertową jego grupy.

– Wygląda to bardzo dobrze – stwierdził jednak Depp, który nadal wierzy, że uda mu się nakłonić artystę do wystąpienia w filmach. – Rozmawiałem z Keithem, który jest bardzo chętny i wręcz się do tego pali. Mamy nadzieję, że uda nam się tak ułożyć grafik zdjęć, aby nie nachodził on na daty koncertów Stonesów i inne zobowiązania.

Przypomnijmy, że formacja The Rolling Stones wyrusza w trasę koncertową w przyszłym miesiącu. Zdjęcia do obu sequeli już się rozpoczęły i będą realizowane aż do stycznia 2006 roku. Premiera pierwszej kontynuacji zatytułowanej „Pirates of The Caribbean 2: Dead Man’s Chest” odbędzie się natomiast latem przyszłego roku. Trzeci film o przygodach kapitana Sparrowa będzie można zobaczyć rok później. Obok Deppa znów zobaczymy Orlando Blooma i Keirę Knightley. Stellan Skarsgard zagra postać starego pirata, ojca Willa Turnera (Bloom) czyli Williama „Cholewę” Turnera. Naomie Harris wcieli się w rolę cygańskiej królowej. Chow Yun-Fat zagra chińskiego pirata Cheung Po Tsai, a Jack Davenport ponownie wcieli się w Norringtona, czyli mężczyznę, który liczył na to, że zwiąże się z Elizabeth Swann. Filmy ponownie wyprodukuje Jerry Bruckheimer. Za kamerą stanie Gore Verbinski, a scenariusze napisali Terry Rossio i Ted Elliott. Muzykę pisze Hans Zimmer. Zdjęcia będą realizowane aż do stycznia 2006 roku.