Johnny Jewel przedstawia „Television Snow”

8 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Numer nosi tytuł „Television Snow” i powstał we współpracy z Symmetry. Do klimatycznego, półtoraminutowego nagrania zrealizowano w czeskiej Pradze klip. Za reżyserię odpowiadają Rene i Radka. Wideo przedstawiające kobietę w koronkowej bieliźnie można znaleźć tutaj.

Kawałek zapowiada album „Windswept”, który ukaże się 10 maja. W zestawie znajdą się m.in. nagrania, które trafią na ścieżkę muzyczną nowej odsłony serialu „Twin Peaks”. Jednym z nich może być właśnie „Television Snow”, które brzmieniowo idealnie pasuje do cyklu Davida Lyncha.

Oto tracklista:
1. Johnny Jewel – „Television Snow” (with Symmetry)
2. Johnny Jewel – „Windswept”
3. Desire – „Saturday”
4. Johnny Jewel – „Missing Pages”
5. Johnny Jewel – „The Crimson Kiss”
6. Johnny Jewel – „Strobe Lights”
7. Johnny Jewel – „Heaven” (with Heaven)
8. Johnny Jewel – „Slow Dreams”
9. Johnny Jewel – „Insomnia”
10. Johnny Jewel – „Motel” (with Glass Candy)
11. Johnny Jewel – „Between Worlds”
12. Johnny Jewel – „The Flame”
13. Johnny Jewel – „Stardust”
14. Chromatics – „Blue Moon”

Johnny Jewel, członek Chromatics to amerykański producent, kompozytor i artysta sztuk wizualnych. Na scenie obecny jest od połowy lat 90. W 2015 roku zrealizował soundtrack do filmu „Lost River” Ryana Goslinga.

Chromatics łączą synthpopowe dźwięki i postpunkową stylistykę, dodając wpływy italo disco. Ich utwory można było usłyszeć w serialach „Plotkara” czy „Bates Motel” oraz filmie „Drive”. Ostatni longplay formacji z Portland to „Kill for Love” z marca 2012 roku.