Jonny Greenwood znów komponuje dla Paula Thomasa Andersona

2 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Produkcja nie ma jeszcze tytułu, ale znamy jej częściową obsadę. Ujawniono również zarys fabuły. W filmie zagra trzykrotny zdobywca Oscara Daniel Day-Lewis oraz Lesley Manville i Vicky Krieps.

Akcja opowieści osadzona będzie w Londynie w latach 50. minionego wieku. Film zajrzy za kulisy świata mody. Głównym bohaterem będzie projektant zajmujący się strojami dla wyższych sfer, w tym rodziny królewskiej. Pod tym adresem można zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu.

Jonny Greenwood napisze muzykę do dzieła. Gitarzysta już wcześniej komponował do obrazów Andersona: „Aż poleje się krew”, „Mistrz” i „Wada ukryta”. Z kolei reżyser nakręcił dokument o współpracy muzyka z Shye’em Benem Tzurem, a także nakręcił teledyski Radiohead „Daydreaming”, „Present Tense” i „The Numbers”.

Niedawno Anglik zaprezentował zrealizowane w technologii 360 stopni wideo z próby z orkiestrą, z wykonania ścieżki dźwiękowej do „Aż poleje się krew”. Klip można znaleźć tutaj.

Jonny’ego Greenwooda będzie można 28 czerwca zobaczyć w Gdyni, gdzie razem z zespołem Radiohead wystąpi na festiwalu Open’er.