Jónsi śpiewa dla Czkawki

18 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Kawałek trafi na ścieżkę dźwiękową, która ukaże się 10 czerwca. Autorem muzyki jest John Powell. Z utworem „Where No One Goes” Jónsiego można zapoznać się pod tym adresem.

W 2010 roku Jónsi nagrał piosenkę „Sticks and Stones”, która trafiła na soundtrack z pierwszej części animacji.

Pierwszy film z serii „Jak wytresować smoka” przedstawiał historię Czkawki, młodego Wikinga, który w ramach plemiennej inicjacji musi schwytać i wytresować smoka. Akcja „Jak wytresować smoka 2” rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Podczas gdy Wikingowie organizują wyścigi smoków, Czkawka i Astrid odkrywają nowe, nieznane lądy. Jedna z ich podróży prowadzi do ukrytej przed światem pieczary, która okazuje się domem setek dzikich smoków i tajemniczej Valki.

Głosów postaciom w drugiej odsłonie obrazu użyczają m.in. Jay Baruchel, Gerard Butler, Kit Harington, Cate Blanchett, Djimon Honsou, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller i Kristen Wiig.

Za reżyserię odpowiada Dean DeBlois, który stanął również za kamerą pierwszej części produkcji. W 2016 roku do kin ma trafić trzecia część serii.

Polska premiera „Jak wytresować smoka 2” odbędzie się 20 czerwca.

Dorobek formacji Sigur Rós zamyka album „Kveikur” z czerwca 2013 roku.

W najbliższym czasie Jónsi będzie pracował nad muzyką do serialu „Manhattan”.