Joss Stone – „Introducing Joss Stone”

11 marca 2007
ok. 1 minuta czytania

Przy okazji trzeciej w dorobku płyty 19-letnia gwiazda wyznała, że to jej pierwsze dzieło, na którym jest naprawdę sobą. Jej słowa brzmią kontrowersyjnie, bo przy poprzednim krążku złożyła podobną deklarację. Natomiast fakt, że tym razem sama napisała teksty piosenek, wcale nie przemawia na korzyść materiału. Longplay broni się dzięki muzyce, nad którą jako producent czuwał Raphael Saadiq.

Kompozycje z „Introducing Joss Stone” osadzone zostały w klimatach bliskich poprzednim dokonaniom artystki. Dominują żywiołowy funk i kołysząca soulowa ekspresja. „Żywe” instrumentarium oraz gościnny udział Lauryn Hill w utworze „Music” i Commona w „Tell Me What We’re Going To Do Now” również przyczyniają się do pozytywnej oceny albumu.

Z pewnością trudno oczekiwać, by głos Stone robił nadal tak silne wrażenie, jak przy pierwszym kontakcie w 2003 roku, dlatego więc siła oddziaływania nowej płyty wydaje się mniejsza. Jednak słuchając dynamicznego kawałka „Put Your Hands On Me” czy jazzowej ballady „What We Were Thinking” powracają emocje z okresu debiutu Joss. A wszystko to dzięki soczystemu wokalowi, który niezmiennie zasługuje na komplementy.