JPEGMAFIA w panic roomie

15 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

Na \”EP2!\” trafiło siedem utworów, które umacniają pozycję autora jako jednego z najbardziej innowacyjnych i wizjonerskich artystów. Pierwszy singiel zapowiadający \”EP2!\”, \”FIX URSELF!\”, został niezmiernie ciepło przyjęty przez takie media jak newonce, Fader, Stereogym, DIY czy Reddit oraz trafił na playlistę POLLEN Spotify i Alt Rap w Apple Music. Do kawałka powstało wideo w reżyserii Anthony’ego Sylvestra.

Na \”EP2!\” brzmienie musi doganiać Peggy\’ego, który pędzi z kolażem stylów produkcyjnych. Tym razem jednak JPEGMAFIA jest nieco bardziej refleksyjny i przerzuca część ciężaru na słowa. W utworach takich jak \”THIS ONES FOR US!\” czy \”FEED HER!\”, Peggy nie tyle atakuje, ile zagłębia się w muzykę, kalejdoskop smyczków i syntezatorów oraz niezidentyfikowane dźwięki. Śpiewa niemal szeptem, zmuszając słuchacza do pochylania się, gdy pojawiają się tematy osobiste zamieniające się w polityczne i odwrotnie – od napadów zazdrości po ruchy prawicowy, od zwątpienia do stanu kontroli.

Jak zawsze, JPEGMAFIA napisał, wyprodukował, nagrał, zmiksował i zmasterował materiał. Ostatnio Peggy prowadził serię \”How To Build A Relationship\”, w której rozmawiał z takimi artystami jak Kenny Beats, Lykke Li, Omar Apollo czy Orville Peck. Jego dyskografię albumową zamyka \”All My Heroes Are Cornballs\” z 2019.

Lista utworów na \”EP2!\”:
1. LAST DANCE!
2. INTRO!
3. FIX URSELF!
4. KELTEC!
5. THIS ONES FOR US!
6. PANIC ROOM!
7. FEED HER!