Jubileuszowe wydawnictwo The Doors

17 września 2017
ok. 1 minuta czytania

„The Singles” zawiera w sumie 44 piosenki, w tym również wersje mono oraz nagrania koncertowe. Na kompilacji znajdują się utwory z wszystkich sześciu studyjnych płyt The Doors, w tym wszystkie evergreeny zespołu, z „People Are Strange”, „Love Her Madly”, „Riders On The Storm, „Hello, I Love You”, „Touch Me”, „Light My Fire”. Na składance znalazło się też parę singlowych kompozycji, wydanych już po śmierci charyzmatycznego frontmana The Doors, Jima Morrisona. (np. „Tightrope Ride”).

Dodatkowo Blu-ray zawiera miksy 4.0 Quad z Best Of The Doors.

Fani kupić będą mogli również limitowany do 10 tys. kopii wspaniały zestaw wszystkich singli grupy The Doors, jakie ukazały się na rynku amerykańskim, w formacie siedmiocalowych płytek winylowych. W pudełku o nazwie „The Singles” znalazły się małe płytki, będące wiernymi replikami singli, jakie ukazały się między 1967 a 1971 rokiem.

Zespół w 1965 roku założyli Ray Manzarek i Jim Morrison. Formacja okazała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych, ale i popularnych grup lat 60. Sprzedaż płyt The Doors przekroczyła na całym świecie 100 milionów.