Judas Priest na kolejnym koncercie w Polsce

27 czerwca 2015
ok. 2 minut czytania

Istnieje tylko kilka zespołów heavy metalowych, którym udało się osiągnąć tak wielki sukces jak Judas Priest podczas swojej prawie 40 letniej kariery. Ich obecność w muzyce i wpływ na nią pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, o czym świadczy „Nostradamus” prawdopodobnie najlepszy album w ich karierze, oraz nagroda Grammy za Best Metal Performance. Judas Priest od lat grają dla milionów fanów na całym świecie.

Judas Priest został założony we wczesnych latach 70. w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Rob Halford, Glenn Tipton, K.K Downing i Ian Hill to grupa muzyków, która zmieniła oblicze heavy metalu. Judas Priest przy tym był jednym z pierwszych zespołów metalowych, który prezentował się w skórze i studach – wygląd, który ostatecznie przyjęty został, jako oficjalny dla fanów metalu na całym świecie.

Można powiedzieć, że Judas po prostu królował w latach 80. i nie miał sobie równych. Stworzył takie klasyczne albumy jak w 1980 roku „British Steel”, w 1981 „Point of Entry”, w 1982 „Screaming For Vengeance”, a w 1984 „Defenders of the Faith”.

Wśród tych albumów narodziły się prawdziwe klasyki „Breaking the Law”, „Living After Midnight”, „Heading Out to the Highway”.

W roku 2011 Downing ogłosił, że opuszcza zespół – z wciąż palącym pragnieniem kontynuowania pracy pod banderą Judas Priest, zespół postanowił kontynuować swą twórczość wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem.

Bilety już dostępne na LiveNation.pl.

Dziś Judas Priest gra koncert w Łodzi Atlas Arenie.