Judas Priest w stylu „Władcy pierścieni”

25 czerwca 2004
ok. 1 minuta czytania

– Data jeszcze może się zmienić, ale taki jest nasz plan – wyjaśnia Halford. – W styczniu mamy nadzieję rozpocząć wielką trasę koncertową. Najpierw wystąpilibyśmy w Wielkiej Brytanii, potem w Rosji, a następnie w Japonii. Mamy także zamiar udać się do Australii i Nowej Zelandii, a później pojedziemy do Stanów Zjednoczonych.

Halford, który wrócił do Judas Priest w 2003 roku, twierdzi, że nowa płyta zespołu jest „ryzykowna”. – Wydaje mi się, że dotarliśmy wszędzie – tłumaczy frontman. – Są zarówno utwory szybkie, jak i akustyczne oraz ballady. Niektóre piosenki prezentują się jako naprawdę ciężkie, a niektóre – w stylu epickiego tematu z „Władcy Pierścieni”.

Tytuł albumu nie został na razie ujawniony. Przypomnijmy, że będzie to pierwsze studyjne dzieło Judas Priest od „Demolition” z 2001 roku oraz pierwszy krążka z Halfordem od „Painkiller” z 1990 roku. Kapela została zaangażowana w roli jednej z gwiazd tegorocznego festiwalu OzzFest, który rozpoczyna się 10 lipca w Hartford (stan Connecticut).