Judith Owen zaśpiewa przed Bryanem Ferrym w Krakowie

4 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Pianistka, piosenkarka, kompozytorka Judith Owen znana jest z zamiłowana do różnorodności muzycznej i do fantastycznego łączenia stylów muzycznych w swój własny. – Z natury poruszam się pomiędzy różnymi nurtami muzycznymi – mówi wokalistka. – Jestem, kim jestem z uwagi na muzykę, w otoczeniu której dorastałam – otaczały mnie opera, Sinatra, Joni, Stevie Wonder i wszystko to, co pomiędzy.

Jej najnowszy album „Somebody’s Child” stanowi kulminację muzycznej mieszanki. – Jest klasyczna, jest popowa, jest jazzowa i bluesowa. Znajdziesz tam też rock – podkreśla Judith.

Na najnowszym albumie Owen usłyszymy m.in. jej rozmarzoną wersję „More Than This” z repertuaru Roxy Music, którą nagrano przy całkowitej aprobacie jej twórcy – Bryana Ferry’ego na jego pianinie w jego londyńskim studiu. Utworu można posłuchać pod tym adresem.

Judith Owen towarzyszyć będzie zespół w składzie: Pedro Segundo – perkusja, Gabriella Swallow – wiolonczela, Meghan Cassidy  – altówka, Lizzie  Ball – skrzypce.

Bryan Ferry zaprezentuje w Krakowie urozmaiconą setlistę, zawierającą największe przeboje zarówno z katalogu Roxy Music, jak i z solowej twórczości, a także z uznanego przez krytyków i publiczność ostatniego albumu „Avonmore”.

Szczegóły dotyczące koncertu na LiveNation.pl.