„Judy”: Renée Zellweger w duecie z Samem Smithem

25 września 2019
ok. 2 minut czytania

Artyści połączyli siły w utworze „Get Happy”, który Garland wykonała na finał musicalu „Summer Stock” z 1950 roku. – Współpraca ze wspaniałą, utalentowaną Renée Zellweger była zaszczytem – napisał Sam Smith na Twitterze. – Mam nadzieję, że ta piosenka wywoła uśmiech u wszytskich, którzy jej posłuchają.

Film, którego premiera odbędzie się na świecie 27 września, jest oparty na życiu Judy Garland i jej ostatnich koncertach w Londynie późnych lat 60. Zdobywczyni nagrody Akademii, Renée Zellweger wspólnie z Samem Smithem stworzyli unikatową wersję przeboju Garland zatytułowanego „Get Happy”, a z Rufusem Wainwrightem przepiękną wersję świątecznego przeboju „Have Yourself A Merry Little Christmas”. Oba nagrania powstały specjalnie na potrzeby filmu.

– Kiedy miałem 17 lat, robiłem pracę o Judy Garland na moje studia filmowe. Totalnie zauroczyłem się jej życiem i historią – wspomina Sam Smith. – Judy momentalnie stała się jedną z ikon mojego życia. Była jedną z najodważniejszych i najpiękniejszych osób, a jej wrażliwość na sztukę wciąż wywołuje u mnie gęsią skórkę, tak jak za pierwszym razem, gdy ją usłyszałem. To był prawdziwy zaszczyt zaśpiewać z Renée. Nikt tak jak ona nie potrafiłby tego zrobić. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają ten film tak samo jak ja.

Ogłoszona na 27 września premiera soundtracku „Judy” przypada w 50. rocznicę jej przedwczesnej śmierci w 1969 roku oraz 80 lat od jej występu w kultowym „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” z 1939 roku. Soundtrack zostanie wydany nakładem macierzystej wytwórni Judy Garland, Decca Records.

Tracklista „Judy”:

1.By Myself
2. Get Happy (duet z Samem Smithem)
3. For Once in My Life
4. Zing Went the Strings
5. You Made Me Love You
6. Talk of the Town
7. Come Rain or Come Shine
8. Have Yourself a Merry Little Christmas (duet z Rufusem Wainwrightem)
9. The Trolley Song
10. The Man That Got Away
11. San Francisco
12. Over The Rainbow