Julia Holter śpiewa dla boksera Milesa Tellera

14 października 2016
ok. 2 minut czytania

Produkcja oparta jest na historii pięściarza Vinny’ego Pazienzy. W latach 90. w wyniku wypadku samochodowego sportowiec (Miles Teller) stracił władzę w nogach. Po kilku miesiącach rekonwalescencji, wbrew zaleceniom lekarzy, zaczął treningi. Rok po wypadku z pomocą trenera Kevina Rooneya (Aaron Eckhart) powrócił na ring.

Poza Milesem Tellerem w dramacie grają Ciarán Hinds, Katey Sagal i Tina Casciani.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Ben Younger („Ryzyko”), a producentem wykonawczym dzieła jest sam Martin Scorsese.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

Amerykańska premiera zapowiedziana została na 18 listopada.

Julia Holter odpowiada za ścieżkę dźwiękową do obrazu. Artystka opublikowała właśnie pochodzącą z soundtracku piosenkę „Fighting Duran”. Nagrania można posłuchać pod tym adresem. Album z utworami Holter, a także Willisa Earla Beala i innych, ukaże się 18 listopada cyfrowo a 25 listopada na CD.

Oto tracklista:

Willis Earl Beal – „Too Dry to Cry”
Audio Two – „Top Billin”
Julia Holter – „Splitting 10’s”
Julia Holter – „A Small Fantasy”
George Michael – „Monkey”
Billy Squier – „Emotions in Motion”
Bad Company – „Rock Steady”
Julia Holter – „Maxim’s I”
Julia Holter – „Home Movies”
Willis Earl Beal – „Disintergrating”
Julia Holter – „Fighting Dele”
Julia Holter – „Vinny Vs. Them”
Julia Holter – „Not Gonna Fight Again”
Willis Earl Beal – „Burning Bridges”
Julia Holter – „Fighting Duran”
Julia Holter – „Show Me How You Fight”
Julia Holter – „Final Round”
Julia Holter – „Vinny’s Triumph”

Julia Holter to amerykańska piosenkarka, multiinstrumentalistka i kompozytorka tworząca alternatywny pop. Współpracowała między innymi z Nite Jewel, Danielem Wohlem, Ducktails czy Lindą Perhacs. Debiutowała nagranym we własnej sypialni albumem „Tragedy” w 2011 roku. Jej kolejne płyty: „Ekstasis” i „Loud City Song” tylko ugruntowały pozycję Holter w świecie alternatywnej piosenki. Najnowsza płyta artystki, „Have You in My Wilderness”, ukazała się 25 września 2015 roku.

8 listopada Julia Holter wystąpi na festiwalu Ars Cameralis. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza w Sosnowcu.