Julia Marcell przedstawia „Manners”

10 września 2014
ok. 1 minuta czytania

Zestaw promuje utwór „Manners”. Towarzyszący nagraniu teledysk można obejrzeć tutaj. Za reżyserię odpowiadają Julia Sausen i Julia Marcell, a autorem zdjęć jest Hjono. Filmik powstał w I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, a wystąpili w nim młodzi ludzie, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie w internecie.

To bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. Nagrana na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza. – Jest to płyta o dużej rozpiętości emocjonalnej, na której to, co bardzo osobiste miesza się z tym wykreowanym, wymyślonym, a jedno pracuje na drugie – opowiada artystka. – Jak we wspomnieniach, w których wypełnia się własną wyobraźnią, to, co się zapomniało, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Julia Marcell to laureatka Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna oraz Fryderyka w kategorii Muzyka Alternatywna. Oba wyróżnienia otrzymała za album „June” z października 2011 roku. Artystka ma też na koncie EP-kę „Storm” (2007) oraz płytę „It Might Like You” (2009).