Julia Marcell śpiewa „Like a Rolling Stone”

12 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Cover „Like a Rolling Stone” początkowo powstał na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, mającej na celu popularyzację wiedzy o literaturze i promocję czytelnictwa.

Praca nad nagraniem szybko zainspirowała pomysł na teledysk, którego realizacji podjęły się dwa warszawskie studia: Bites (produkcja) oraz Badi Badi (postprodukcja).

Oprócz wyjątkowej strony muzycznej, utwór Boba Dylana to niezwykły literacko tekst niosący wiele znaczeń, twórców teledysku (odpowiedzialnych za scenariusz i reżyserię Julię Marcell i Jakuba Laskusa) najbardziej zainteresował jego uniwersalny wymiar, który w otaczającej nas zawierusze polityczno-ekologicznej daje się odczytać na nowo. Osadzony w przestrzeni kosmicznej obraz jest refleksją na temat poczucia pustki i zagubienia w nadmiarze i próżności współczesnego, rozwiniętego świata.

Klip do interpretacji „Like a Rolling Stone” w wykonaniu Julii Marcell można sprawdzić poniżej.

Julia Marcell to laureatka Paszportu „Polityki”. Na koncie ma płyty „It Might Like You” (2009), „June” (2011) , „Sentiments” (2014) oraz „Proxy” (2016). Jej dyskografię uzupełnia EP-ka „Storm” (2007). Artystka napisała też muzykę do filmu „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka.