Julia Pietrucha na płycie Anity Lipnickiej

9 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

Julię Pietruchę będzie można usłyszeć w utworze „Tęczowa”. – To jest naprawdę piękna kompozycja, bardzo wzruszająca – zapewnia artystka. – Ciary trzymają się mnie do dzisiaj, kiedy tylko odsłuchuje ten utwór. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wzięcia udziału w tej naszej muzycznej przygodzie.

Całą wypowiedź Pietruchy o piosence można znaleźć pod tym adresem.

Longplay „Miód i dym” ukaże się 17 listopada. Dzieło zawiera 14 piosenek (w tym znane już single „Ptasiek” i „Z miasta”), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka. Znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera.

Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości – będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo. Z najnowszym singlem, „Z miasta”, można zapoznać się poniżej.

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy „Emu” (1994) i „Elf” (1995) oraz takie przeboje jak „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa” czy „Zabij mnie”. Solo zadebiutowała multiplatynową płytą „Wszystko się może zdarzyć” promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się – artystycznie i prywatnie – z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay „Nieprzyzwoite piosenki” (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek „Vena Amoris” z października 2013 roku.

Do 2016 roku Julia Pietrucha znana była głównie jako aktorka, występująca m.in. w serialach „Blondynka” i „Na wspólnej”. Albumem „Parsley” zaskoczyła wszystkich – dojrzałość i muzykalność młodej artystki docenili zarówno krytycy muzyczni, jak i fani, zauroczeni intymnymi i bezpretensjonalnymi balladami, zaśpiewanymi z towarzyszeniem ukulele.