Julia Wieniawa z Karasiem i Roguckim

20 maja 2021
ok. 2 minut czytania

W lutym 2020 roku odbyła się premiera świetnie przyjętego debiutanckiego albumu duetu Karaś/Rogucki, \”Ostatni bastion romantyzmu\”. Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęły spowijać ciemne, pandemiczne chmury, a wiele opinii o tym wydawnictwie wskazywało na jego profetyczny charakter.

Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności – zespół w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel i teledysk \”Bezpieczny Lot\”. Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą.

– \”Bezpieczny Lot\” to początek kolejnego etapu i pięknej przygody we współpracy z Piotrem Roguckim i naszym zespołem – Wiki Jakubowską i Kamilem Kryszakiem. Mam nadzieje, że ten utwór zapewni Wam niejedno bezpieczne lądowanie podczas wakacyjnych podróży – mówi Kuba Karaś.

Tekstowo Piotr Rogucki nadal stawia na uczucia – Piosenka \”Bezpieczny Lot\” to wyznanie tęsknoty za spełnioną miłością i poczuciem równowagi. – dodaje.

Utworowi \”Bezpieczny Lot\” towarzyszy teledysk w reżyserii Filipa Berendta.

– Wszyscy potrzebujemy czasem wybuchu oczyszczającego płaczu, by coś skończyć i móc zacząć od nowa. Tego wyrzutu nieskrępowanych emocji, dzięki któremu jesteśmy w stanie dalej żyć. I właśnie taka najprostsza emocja jest punktem wyjścia dla naszego nowego klipu. Przedstawione obrazy metaforycznie opowiadają o bólu rozstania, w nieoczywisty sposób przeplatając się ze znaczeniami zawartymi w samej piosence. – wyjaśnia reżyser.

Na nowej płycie \”Bezpieczny Lot\” artyści odchodzą od mrocznych brzmień lat 80. czy zimnej fali i kierują swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości życia płynącej z disco. Zespół nie zdradza jeszcze daty premiery albumu.