Junkie XL chwali się muzyką do „Zabójczych maszyn” Petera Jacksona

7 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Kompozycja nosi dość enigmatyczny tytuł „“London Suite in C Major”

„Zabójcze maszyny” powstały na podstawie powieści Philipa Reeve’a. „Mortal Engines” to tytuł całej serii i pierwszego tomu, który w Polsce wydany został jako „Żywe maszyny”. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wędrujące miasta pożerają wszelkie dostępne surowce, a kiedy ich brakuje wchłaniają siebie nawzajem. Głodnymi bohaterami są Tom Natsworthy (Robert Sheehan) i niebezpieczna uciekinierka, Hester Shaw (Hera Hilmar).

W obrazie występują także Ronan Raftery („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”), Hugo Weaving („Hobbit”, „Władca pierścieni”), Colin Salmon („Resident Evil”), Patrick Malahide („Gra o tron”) i Rege-Jean Page („Roots”).

Film jest reżyserskim debiutem protegowanego Petera Jacksona, dotąd specjalisty od efektów specjalnych, Christiana Riversa. Sam twórca „Władcy pierścieni” razem ze żoną i współpracowniczką Fran Walsh, odpowiadają za scenariusz i produkcję.

W kinach dzieło zagości 14 grudnia 2018 roku.

Junkie XL wydał sześć płyt, z których ostatnia to „Synthesized” z listopada 2012 roku. Znany jest głównie z remiksu Elvisa Presleya „A Little Less Conversation”. Ostatnio zajmuje się muzyką filmową. Pracował przy soundtrackach do obrazów „300: Początek imperium” i „Niezgodna”.