Junkie XL komponuje dla niebieskiego jeża

16 lutego 2019
ok. 1 minuta czytania

„Sonic the Hedgehog” to seria gier japońskiej firmy Sega, której bohaterem jest niebieski jeż poruszający się z ponaddźwiękową prędkością. W filmie zostanie wykorzystany zapewne wątek zdobywania Szmaragdów Chaosu. Sonic the Hedgehog pojawił się wcześniej w filmach „Ralph Demolka” a ostatnio w „Player One”.

Ben Schwartz udzieli głosu głównej postaci, Tika Sumpter zagra najważniejszą postać kobiecą, a Jim Carrey wcieli się w Doktora Eggmana zwanego też Doktorem Ivo Robotnikiem. Jego charakterystyczną cechą – poza tym, że jest zły – są długie brązowe wąsy. James Marsden pojawi się jako Tom Wachowski, policjant pomagający w walce z Eggmanem. Adam Pally także zagra policjanta. W filmie wystąpią ponadto Neal McDonough i Natasha Rothwell.

Obraz będzie mieszanką animacji komputerowej i filmu aktorskiego. Premierę wyznaczono na 15 listopada. Za produkcję odpowiada Neal H. Moritz. Jeff Fowler zajmuje się reżyserią.

Junkie XL, znany też jako Tom Holkenborg, to holenderski kompozytor i producent. Wydał sześć płyt, z których ostatnia to „Synthesized” z listopada 2012 roku. Znany jest głównie z remiksu Elvisa Presleya „A Little Less Conversation”. Ostatnio zajmuje się muzyką filmową. Pracował przy takich hitach jak „Niezgodna”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Deadpool” czy „Alita: Battle Angel”.