Jurassic 5 i The 1975 na Orange Warsaw Festival

15 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Jurassic 5 to legendarna amerykańska grupa hip-hopowa założona w 1993 roku w Los Angeles. Zespół tworzy sześciu muzyków – dwóch DJ-ów/producentów i czterech raperów. Ich pierwsze wydawnictwo – „The Jurassic 5”, na którym znalazły się utwory takie, jak „Concrete Schoolyard” czy „Jayou”, w krótkim czasie zjednało im rzesze fanów. Kolejny longplay – „Quality Control – przyniósł zespołowi międzynarodowy rozgłos. Zawierał on utwory „Quality Control”, „Jurass Finish First” czy „Swing Set”. Płyta znalazła się na 15. miejscu amerykańskiej listy magazynu Billboard. Po trasie koncertowej promującej to wydawnictwo, artyści zdecydowali skupić się na solowych karierach, nigdy jednak nie wykluczając powrotu do wspólnego grania. I w 2013 roku zespół ponownie dawał koncerty, a w czerwcu tego roku przyjeżdża do Europy na trzytygodniowy tour. Koncert na Orange Warsaw Festival 2014 będzie jednym z koncertów w ramach europejskiej trasy.

The 1975 to art-popowy kwartet z Manchesteru. W na przełomie 2012 i 2013 roku wydali 4 EP-kki, a na debiutancki album – „The 1975” – kazali fanom czekać aż do września 2013. To czekanie jednak się opłaciło. Wyprodukowany przez perkusistę Georga Daniela, frontmana Matthew Healy oraz producenta Mike’a Crosseya (producenta zespołów takich Arctic Monkeys czy Foals) zestaw spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony publiczności jak i krytyków i już w tydzień po premierze znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży. Płyta „The 1975” to kolekcja wspomnień, zasłyszanych fragmentów rozmów, migawek z przeszłości, ułożonych w miłosny list do młodzieży. Rok 2014 to kontynuacja sukcesu. Rozpoczęli go od trzech wyprzedanych koncertów w londyńskiej Brixton Academy oraz występów w Austrii i Japonii, a bilety na ich kwietniowy koncert w Royal Albert Hall wyprzedały się w ciągu zaledwie kilku dni.

Jednocześnie organizatorzy poinformowali o odwołaniu letniej, europejskiej trasy koncertowej Timbalanda, który miał wystąpić także na Orange Warsaw Festival.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na Orangewarsawfestival.pl, Eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim.