Justice grożą sądem Justinowi Bieberowi

18 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

Justin Bieber premierę płyty \”Justice\” zapowiedział na 19 marca. Prawnicy francuskiej formacji wysłali do Justina Biebera list (cease-and-desist notice), w którym domagają się zaprzestania rzekomej nielegalnej działalności muzyka.

Francuzom nie chodzi o sam wyraz \”Justice\”, który oznacza sprawiedliwość i nie można go zastrzec jako tytułu. Chodzi natomiast na napis \”Justice\” na okładce płyty Justine Biebera. Zdaniem prawników francuskiej kapeli Justin Bieber nielegalnie wykorzystał znak graficzny podobny do zarejestrowane znaku towarowego Justice (w którym \”t\” zapisane jest jako krzyż). Muzycy zwrócili też uwagę na to, że po opublikowaniu okładki płyty wielu ich fanów pytało czy mają coś wspólnego z dziełem Justina Biebera.

Katalog Justina Biebera liczy ponad 75 miliardów streamów i ponad 70 mln sprzedanych egzemplarzy albumów. Wokalista jest najpopularniejszym artystą na YouTube, gdzie ma ponad 60 mln subskrypcji. Justin pobił światowy rekord Spotify, przekraczając 65 mln słuchaczy miesięcznych.