Justyna Święs śpiewa o bohaterce z Marqueza u Wojtka Mazolewskiego

19 października 2016
ok. 2 minut czytania

– Utwór opowiada o bohaterce mojej ukochanej powieści Marqueza, o Servie Marii z „O miłości i innych demonach” – wyjaśnia Święs. – Jest to też opowieść o człowieku uciekającym od otaczającego go świata. Świat ten jednak okazuje się być piękny. A odcinanie się powoduje tylko brak szczerych, dobrych doznań.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

– Piękne przeżycie i ogromna inspiracja do dalszego tworzenia – dodała o współpracy z Wojtkiem Mazolewskim.

Numer „Organizmy piękne” zapowiada album „Chaos pełen idei”, który Mazolewski wyda 28 października na Tidalu i 4 listopada w formacie CD. Na płycie usłyszymy wspaniałych gości, wśród których znaleźli się Natalia Przybysz, Justyna Święs, Misia Ff, Ania Rusowicz, Wojciech Waglewski, John Porter, Janusz Panasewicz, Jan Borysewicz, Piotr Zioła i Vienio, a także Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Joanna Duda i Qba Janicki.

W ramach promocji longplaya odbędą się koncerty. Oto potwierdzone daty:

29 października – Filharmonia Częstochowska w ramach Festiwalu Jazztochowa, gościnnie John Porter
10 grudnia – Blue Note, Poznań, gościnnie Justyna Święs i John Porter
12 grudnia – Teatr Roma, Warszawa, gościnnie Justyna Święs i John Porter, kolejni goście zostaną ogłoszeni wkrótce

Wojtek Mazolewski to basista i kontrabasista jazzowy, znany z zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet. Ostatnia płyta kwintetu, „Polka”, pokryła się złotem. Poprzedni solowy krążek artysty to „Grzybobranie” z 2009 roku.

Justyna Święs to nagrodzona Fryderykiem wokalistka zespołu The Dumplings, z którym nagrała dwie płyty – „No Bad Days” (2014) i „Sea You Later” (2015). Na koncie ma współpracę z takimi twórcami jak Fisz Emade Tworzywo, Rysy, Małe Miasta czy Voo Voo.