Kaleo zagrają w Warszawie

4 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Kaleo to islandzki zespół indierockowy. Obecnie grupa na koncie ma dwa długogrające albumy „Kaleo” (2013) i „A/B” (2016). Płyty formacji sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy, a singel „Way Down We Go” (do przypomnienia tutaj) osiągnął niemal 40 milionów wyświetleń na YouTube i trafił na szczyt notowania Billboard Alternative Songs.

Twórczość grupy określa się jako połączenie folku, indie popu, rocka i bluesa, a magazyn „Rolling Stone” zaliczył Kaleo do grupy „10 artystów, których trzeba poznać”.

Za oficjalną datę powstania zespołu uznaje się 2012 rok – moment, w którym na chwilę przed debiutanckim występem na Iceland Airwaves do trójki Islandczyków dołączył Rubin Pollock. Drugi studyjny album Kaleo powstał w Nashville, a za jego produkcję odpowiada Jacquire King, który współpracuje z m.in. Kings Of Leon. W Polsce zespół rozpoznawalność zyskał głównie za sprawą singli „All The Pretty Girls” i „Way Down We Go”, które pojawiły się w wielu produkcjach telewizyjnych („Orange Is The New Black”, „Suits”, „Chirurdzy”, „Vinyl” czy „Blindspot: Mapa zbrodni”). W kwietniu tego roku grupa dała świetny występ na festiwalu Coachella, zyskując pochlebne opinie dziennikarzy muzycznych z całego świata.

Listopadowy koncert będzie pierwszą prezentacją Kaleo przed polską publicznością, a w roli supportu zagrają Judah & The Lion.