Kaliber 44 też we Wrocławiu

29 października 2013
ok. 1 minuta czytania

Ich debiutancka płyta, wydana w 1996 roku „Księga tajemnicza. Prolog”, uznawana jest za jedną z najlepszych w historii polskiej muzyki. Kolejny album – „W 63 minuty dookoła świata” – tylko potwierdził znaczenie Kalibra 44 dla rodzimego hip-hopu, a w 2000 roku do sprzedaży trafił trzeci i jak dotąd ostatni krążek składu, „3:44”. Rok 2003 okazał się przełomowy, bo właśnie wtedy zapadła decyzja o zawieszeniu działalności zespołu.

Fani długo wyczekiwali wiadomości o reaktywacji grupy, zresztą muzycy kilka razy pojawili się razem na scenie, dając im właśnie takie nadzieje. Decyzja o wznowieniu działalności zapadła jednak dopiero w tym roku, po 10 latach przerwy, a impulsem do jej podjęcia okazało się zaproszenie na jeden z najważniejszych festiwali, Heineken Open’er Festival, podczas którego wszyscy przekonali się, że Kaliber wciąż jest w formie i wciąż porusza.

Obecnie członkowie grupy nie tylko koncertują, ale też obiecują nową płytę, nad którą rozpoczynają właśnie prace. Fani mogą się też spodziewać winylowych wydań trzech wcześniejszych płyt, które Kaliber przygotowuje wspólnie z SP Records.

Bilety: 44 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu, 50 zł – miejsca siedzące – balkon (tylko w biletin.pl).