Kamasi Washington gra w „Street Fighter”

30 maja 2018
ok. 2 minut czytania

Po kompozycjach „Fists of Fury” oraz „The Space Travelers Lullaby”, jazzowy saksofonista opublikował numer „Street Fighter Mas”. Tytuł nawiązuję do klasycznej gry wideo „Street Fighter”, w którą Kamasi Washington grywał za młodu.

– Nigdy nie byłem związany z żadnym gangiem, ale poprzez gry wydawało mi się, że są fajne i że je znam – opowiada artysta. – Kiedy byłem starszy, myślałem, że fajnie by było, gdyby gangsterzy po prostu siadali do gier i tak rozwiązywali swe problemy.

Nagrania można posłuchać poniżej.

Podwójny album „Heaven and Earth”, na który trafi „Street Fighter Mas”, ukaże się 22 czerwca nakładem Young Turks.

– Płyta „Earth” reprezentuje świat takim, jakim go widzę, ten którego jestem częścią – tłumaczy Kamasi Washington. – Płyta „Heaven” to świat wewnętrzny, ten świat, który jest częścią mojej osobowości. Włożyłem serce i duszę w ten album i nie mogę się doczekać by go wam przedstawić.

Kamasi Washington to ceniony jazzowy saksofonista, kompozytor i producent. Na instrumencie zaczął grać w wieku 13 lat. Sławę przyniosła mu współpraca z artystami takimi jak Lauryn Hill, Snoop Dogg, Nas, Herbie Hancock czy Wayne Shorter. Później Kamasi zwrócił się w stronę muzyków skupionych wokół klubu Low End Theory i wytwórni Brainfeeder – usłyszeć można go było na płytach Flying Lotusa, Thundercata czy Kendricka Lamara. Na razie ma w dorobku jeden, znakomicie przyjęty longplay – „The Epic” (2015).