Kamasi Washington i jego „Desire”

28 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Zestaw, który ukaże się nakładem Young Turks przyniesie pierwszą nową muzykę artysty od czasu gorąco przyjętego debiutu, płyty „The Epic” z 2015 roku. Zestaw trafi do sprzedaży 29 września.

Wcześniej fani mieli okazję poznać numer „Truth”, teraz do sieci trafiło nagranie „Desire”. Piosenkę można znaleźć na stronie WeTransfer.

Oryginalnie materiał z „Harmony Of Difference” swoją premierę miał jako część Whitney Museum of American Art 2017 Biennial, gdzie także został zaprezentowany film A.G. Rojasa, pokazujący metaforyczne idee, istniejące zarówno w muzyce, jak i w obrazach.

Na wydawnictwo złoży się 6 utworów:
1. Desire
2. Humility
3. Knowledge
4. Perspective
5. Integrity
6. Truth

Kamasi Washington to ceniony jazzowy saksofonista, kompozytor i producent. Na instrumencie zaczął grać w wieku 13 lat. Sławę przyniosła mu współpraca z artystami takimi jak Lauryn Hill, Snoop Dogg, Nas, Herbie Hancock czy Wayne Shorter. Później Kamasi zwrócił się w stronę muzyków skupionych wokół klubu Low End Theory i wytwórni Brainfeeder – usłyszeć można go było na płytach Flying Lotusa, Thundercata czy Kendricka Lamara. Na razie ma w dorobku jeden, znakomicie przyjęty longplay – „The Epic” (2015).