Kamp!, Bokka, Rysy i Zamilska w niezykłym filmie

26 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

„ELEKTRO_SONDA” to nowatorski film muzyczny, w który zaangażowały się największe gwiazdy polskiej elektroniki. Film przenosi widza w świat wyobraźni młodego chłopca, który za sprawą okularów VR odkrywa transowy świat muzyki elektronicznej, zawieszony między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Główny bohater w trakcie swojej wirtualnej podróży ponad czasem spotyka kolejne zespoły (Kamp!, Bokka, Rysy, Zamilska, Komendarek, JAAA!, Polpo Motel, Golczewski). W filmie oprócz muzyków wzięli również udział twórcy związani ze środowiskiem polskiego teatru i tańca współczesnego – Dominika Knapik, Sebastian Pawlak, Paweł Sakowicz, Robert Wasiewicz.

Film przekracza klasyczne gatunkowe podziały. To wrażeniowa, filmowa prezentacja współczesnej polskiej sceny muzycznej. To także rodzaj filozoficznej opowieści, poruszającej ważne kwestie,z którymi mierzymy się dziś, takie jak wszechobecność technologii, czy wizje przyszłości, w której człowiek wcale nie jest najważniejszy.

Inspiracją w pracy nad filmem była „Sonda” – kultowy telewizyjny program popularno-naukowy, emitowany w latach 80.

Przedpremierowo ruszyła już interaktywna strona – dzieło digitalowej grupy Huee, dzięki której można zanurzyć się w świecie filmu jeszcze przed premierą.