Kamp!, Jamal i Jem the Misfit na Konferencji Muzycznej Audioriver w Krakowie

20 marca 2014
ok. 2 minut czytania

Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się członkowie zespołu Jamal, nowozelandzka VJ-ka Jem the Misfit, dyrektor artystyczny m.in. festiwalu Sacrum Profanum – Filip Berkowicz oraz zespół Kamp!, który nie tylko weźmie udział w konferencji, ale i zagra DJ set na after party w klubie Prozak 2.0.

Głównym tematem wydarzenia, które odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, będzie dyskusja o nazwie „Czy techno to sztuka?”. – Chcemy poruszyć temat wartości artystycznej, jaka stoi za elektroniczną muzyką taneczną i gatunkami takimi, jak techno, house i drum’n’bass – wyjaśnia rzecznik Audioriver i prowadzący Konferencję, Łukasz Napora: – Te brzmienia zwykle muszą spełniać podstawowy warunek: pobudzać do zabawy na parkiecie, a to osiągane jest m.in. poprzez schematyczną aranżację. Czy utwory robione na użytek parkietu i wg pewnego wzoru to nadal sztuka czy zwykłe kopiowanie? Czy muzyka rozrywkowa to już nie sztuka, bo służy do zabawy? Czy tylko taneczna elektronika tworzona jest wg schematów?.

Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać Tomek Szpaderski z Kamp!, Bartek „Głowa” Głowacki i Radek „EMZK” Ciurko z zespołu Jamal, Artur Rawicz z cgm.pl, dyrektor artystyczny festiwali Sacrum Profanum, Misteria Paschalia i Actus Humanus – Filip Berkowicz oraz dziennikarz muzyczny i specjalista ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego – Krzysztof Pietraszewski.

Przypomnijmy, że festiwal Audioriver odbędzie się w dniach 25-27 lipca w Płocku. Udział w imprezie potwierdzili Booka Shade live, Loco Dice, Dom & Roland, Max Cooper live, Special Request, Little Dragon, Skalpel, John Digweed, DJ Koze, Koven (live), Daniel Avery, Lakker (live) i Maribou State.