Kanga i Tennis System przed i The Black Queen w Warszawie

25 lipca 2018
ok. 2 minut czytania

The Black Queen to amerykański zespół synthpopowy z Los Angeles, utworzony w 2015 roku przez Grega Puciato (The Dillinger Escape Plan), Josha Eustisa (Telefon Tel Aviv, Sons of Magdalene, Nine Inch Nails) i Stevena Alexandra (The Dillinger Escape Plan, Nine Inch Nails i Kesha). Zadebiutowali w 2015 roku balladą „The End Where We Start”. Ich pierwszy album, „Fever Daydream” został wydany w styczniu 2016 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków. Początkowo w projekt The Black Queen zaangażowani byli jedynie Greg Puciato i Steven Alexander. Kiedy ich drogi przecięły się z Joshem Eustisem, multiinstrumentalistą i producentem, poboczny projekt stał się pełnowymiarowym zespołem. Połączyła ich miłość do muzyki R&B, którą łączą z muzyką elektroniczną. W ich utworach słychać inspirację dźwiękami Depeche Mode i muzyką lat 80.

Świat pogrążony w smutku i niepokój o przyszłość przybijają nas wszystkich, co jeszcze nowego nas czeka? Taki wstęp wystarczy, żeby zakochać się w słonecznej ambiwalencji „P A I N”, najnowszym albumie indie rockowego zespołu Tennis System z Los Angeles. Okrzyknięci przez LA Weekly „jednym z najlepszych występów na żywo w mieście”, Tennis System nagrali swoje piosenki na sześcio utworowym albumie „P A I N” na żywo. Posłuchaj ich, a poczujesz elektrowstrząsową energię epickich występów Tennis System.

Kanga to twórczyni muzyki elektronicznej, kompozytorka, remixerka, producentka i performerka z Los Angeles (California). Okrzyknięta przez Gary’ego Numana jedną z najlepszych artystek muzyki elektronicznej, jaką zna. W listopadzie 2016r. wydała swój debiutancki album. Stworzyła oficjalne remixy dla zespołów takich jak clipping, 3Teeth oraz PIG, współpracuje z Johnem Fryerem (NIN, Depeche Mode, Peter Murphy), a razem z producentem Davem Ogilvie (Skinny Puppy, Marilyn Manson, Killing Joke) pracują nad swoim kolejnym albumem studyjnym.

Bilety w cenie 77 zł już w sprzedaży na LiveNation.pl.